AHŞAP STOR PERDE

Ahşap stor perdelerin imalatında kullanılan malzemelerin suya, ısıya ve güneşe dayanıklılığını, renklerinin solmaması ve nemli bir süngerle basitçe temizlenebilmesi gibi özelliklerini dikkate alırsak; uygulanabileceği mekanların çeşitliliği ve uzun süreli kullanıma uygun olması sonucunu doğurmaktadır.

Evlerde, yazlıklarda, villarda, cafe, otel ve restaurantlarda, işyerlerinde ve sayamadığımız bir çok iç ve dış mekanda kullanılma olanağı mevcuttur. Şekil verilmeye uygun olana yapısı nedeniyle, eğimli çatı katları pencereleri ve açılı ve dairesele pencereler ile kış bahçesi uygulamalarında tercih edilmesi sonucunu doğurmaktadır.

Ahşap stor perde uygulanmaları malzemenin yukarı toplanma şekline göre; rulo toplamalı perde, Japon perde (panel) ve katlamalı perde olarak değişmektedir. Her iki uygulamada iplerin, makaraların ve kilitleme mekanizmalarının kullanımı ile üretilmektedir. Perdelerin iple kontrol edilmesi mümkün olduğu gibi motorlu uygulamalarda firmamızca üretilmektedir. Ahşap perdelerde boncuk ve kenarlarında biye uygulaması altlarında modelli çizimler ve boncuklar yapılması da mümkündür.

Son derece estetik ve şık görünümü ile en çok tercih edilen perde çeşitlerindendir. Yaşam alanınıza ve içinize Afrika ormanlarının tropikal havasını yaşatır. Farklı desenlerin farklı renkler ile kombinasyonu sonucu sınırsız bir renk yelpazesi vardır. Evinizde mobilyalarla aynı kombinasyonu yakalama olanağı sunmaktadır. Estetik toplanma şekli ve toplandığı zaman daha az yer kaplaması nedeniyle, alçak tavanlı mekanlarda güneş ışığından daha fazla yararlanmayı sağlar.