CAM FİLM STOR PERDE

Cam Filmi Nedir ?
Cam filmi yüksek performanslı metalik polyester ile kaplıdır ve cam yüzeylerde yeterli güneş izolasyonu sağlamaktadır.

Cam filmleri üretiminde püskürme metodu ile metal alaşımın filme dönüşmesi ile sağlanır. Tabakalar, derin çiziklere ve ısıya karşı dayanıklı bir kaplama olarak üretilmiştir. Uygun mekan ısısının muhafaza edilmesi – Aşırı sıcaklığın , UV ışınlarını ve yansımayı engellemekte , aydınlığa imkan tanımaktadır.

Cam filmleri parlak veya mat olarak, sade, renkli ve değişik şekilli desenler ile üretilmiştir. Kullanılan filme bağlı olarak, Cam filmi ışığı %12 den %93 e kadar kesebilme özelliğine sahip, kumaş ve halıların korunması amacıyla zararlı ultraviole ışınlarının %99’unu engeller, parlak ışığın %92’sini keser ve camın yalıttığı güneş ısısının %76’sına kadar engeller.

Cam Filminin Avantajları: Sıcak ve parlak ışığın azaltılması – Konforun artması
Ofiste çalışırken ya da evde dinlenirken doğrudan güneş ışığına maruz kalmak ,göz kamaşmasına , yorgunluğa ve konsantrasyon bozukluğuna yol açar. Cam filmi, camın iç kısmına kaplanan bir retrofit üründür. Gölgeli ve güneşli alanlar arasındaki sıcaklık balansını oluşturur, sert ve rahatsız edici ışığı engeller. İş yerlerinde,gemi ve yatlarda göz perde olarak kullanıldığı takdirde çalışma ortamı daha konforlu olacağından çalışanların üretim gücü artar.

Isıtma ve Soğutma masraflarını azaltır.
Kışın binaların içine camlardan soğuk hava gelmesiyle birlikte insanlar daha fazla ısınabilmek için gereksiz yere daha yüksek fatura öderler. Az düzeyde ısı ve ışık yansıtan Cam filmi camın iç yüzeyine kaplanarak %30 ısı kaybını azaltır. Yazın binanın soğutulması için yapılan masraflar Cam fimi ile güneş sıcaklığını %79 kadar geri yansıtılmasıyla azalır.

Ev eşyaların ömrünü uzatır.
Zamanla güneş ışınları eşyaların solmalarına yol açmaktadır, normal camların zararlı ultraviole ışınlarını geçirmesine nazaran profesyonelce kaplanan Cam filmi sayesinde meydana gelebilecek bu tür hasarların %99 engellenmiş olur, Bu da mobilyaların,halıların,perdelerin ve duvar kağıtlarının uzun ömürlü olacağı anlamına gelir.

Mekanlara Güzellik Katar.
Cam film uygulamaları cilalalama / boyama masrafları olmaksızın mülk sahibine rahatsızlık vermeden binalara yeni bir görüntü kazandırmaktadır. Değişik renk ve örneklere sahip geniş bir yelpazede sahip mürekkepli yarı reflektif ya da tam reflektif edilmiş filmler binaların mimari görüntüsünü güzelleştirmektedir. Binaların içerisi Cam filmi ile güzel ,rahat yansımasız bir görüntüye ve dışardan da bina dizaynını bozmayan tek bir görüntüye sahiptir.

Günümüzün trendi dışarıyı içeriye yansıtan ferah ve geniş alanlara sahip mekanlardır. Bugünün evlerinde ve ticari binalarında eskiye nazaran daha fazla cam kullanılmaktadır. Çekici olduğu kadar bir çok problemi ve olumsuzluğuda beraberinde getirir.

Örneğin aşırı yansıma yapması, geniş camlar yüzünden ısı artışının çoğalması ya da soğuk havalarda ısı kaybından dolayı fazla yakıt tüketiminin sarf edilmesi ve ayrıca halılar ve mobilyaların solması ile perdelerin sararmasına neden olmaktadır.

(UV ışınları mobilyalara ve halılara hasar verirken ve renklerini soldururken, çeşitli cilt hastalıklarına da yol açmaktadır)

MİMARİ GÜNEŞ KONTROL CAM FİLMLERİ :

Permisan Perde Güneş ısısından korur.
Permisan Perde Enerji maliyetlerini düşürür.
Permisan Perde Rahat çalışma ortamı sağlar.
Permisan Perde Yeni bir görünüm kazandırır.
Permisan Perde Solmayı önler.
Permisan Perde Dış görünümü güzelleştirir.
Permisan Perde Cam filmleri her türlü mimari camın kusursuz tamamlayanıdır.
Permisan Perde Sıcaklığın ayarlanması ile rahatlığı arttırır.
Permisan Perde Enerji masraflarını azaltır.
Permisan Perde Mobilya ve kumaşları korur.
Permisan Perde UV ışınlarını %99 engeller.
Permisan Perde Yeni bir görünüm kazandırır.
Permisan Perde Yeni bir görünüm kazandırır.

TEKNİK ÖZELLİKLER: RS 10 B/B (Bronze Traditional)

Permisan Perde Kullanacağımız mekanda neden daha çok rahatsız oluyoruz.Öncelikle buna karar vermeliyiz.
Permisan Perde Eğer ısıdan rahatsız oluyarsak açık renkli screen kumaş seçilmelidir.
Permisan Perde Işıktan rahatsız oluyorsak koyu renkli screen kumaşlar seçilmelidir.
Permisan Perde En doğru seçimi yapmak için mekandaki ısı ve ışık miktarını ölçerek rapor çıkarmak gerekiyor.Rapor neticesinde mekan için kullanılacak en doğru kumaş seçmek mümkündür.

TEKNİK DETAYLAR :
Permisan Perde Güneş Geçirgenlik : %25.
Permisan Perde Güneş Geri Yansıtma : %20
Permisan Perde Güneşi Emme : %55
Permisan Perde Işık Geçirgenlik %13.
Permisan Perde Işık Geri Yansıtma %11
Permisan Perde UV Işınlarını Geri Yansıtma %91
Permisan Perde U Faktor 0,99
Permisan Perde Kış Mevsimi U Faktor 1,03
Permisan Perde Güneş Kontrol Faktor 2
Permisan Perde Gölgeleme Katsayısı 0,45
Permisan Perde SHGC 0,39
Permisan Perde Toplam Güneş Enerjsini Geri Yansıtma %61
Permisan Perde Işık Geri Yansıtma %11