FIXSCREEN STOR PERDE (Fixscreen® 85, Fixscreen® 100 Evo, Fixscreen® 150)

Güneşten korunma ihtiyacı
Güneşe bakan veya güney tarafında büyük pencereleri olan bir binanın oldukça avantajı vardır. Sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimleri boyunca, güneş ışınlarının tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Ancak yazın, bu bina aşırı ısınmaya elverişli olabilir ve bu sebeple bina sakinleri rahatsızlık verici ışık yansımalarına maruz kalabilir. Yapısal güneş koruma sistemleri ve perdeleri, binayı aşırı ısınmadan korumak ve güneş ışınlarını cam yüzeyine düşmeden engellemeye yardım etmek amacıyla kullanılır. İstenmeyen ısı ve rahatsızlık verici parlama içeriye giremez. Gözlerinizin kamaşması ve TV veya bilgisayar monitörlerine bakarken yaşadığınız istenmeyen yansımalar gibi problemleri ortadan kaldırır ve bunu yaparken dış çevre ile olan görsel temasınızı da muhafaza eder. Dış mekan manzaranız önemlidir ve ürünlerimiz buna saygı duyar.

Fixscreen ® gerçek anlamda rüzgar geçirmez dünyadaki ilk dış mekan perdesidir. Usta işi fermuar sistemi sayesinde, kumaş her pozisyonda rüzgar korumasına sahiptir ve kapalı pozisyonda böcek koruması sağlayabilir. Sistem, güneş-koruma kumaşının tüm yapıyı iki taraftaki kanallardan sıkıca tutan simetrik bir fermuara sahip olduğu basit bir prensibe dayanmaktadır. Konfor ve kullanım kolaylığında teknolojik bir sanatçı olan Fixscreen ®, ofislerde, bina projelerinde ve şahsi konutlarda kullanılabilir. Fixscreen® ürününün bir çok rüzgar-geçirmez perde seçeneği vardır.

Fixscreen® 85 ürünü 2.50m (genişlik) 1.80m’ye (yükseklik) (4.50 m2 ye kadar) ebatlarında üretilmiştir. 5.00m (genişlik) ve maksimum 1.80 m’ye (yükseklik) kadar birleştirme yapmak mümkündür. Bu küçük perde, ‘standart pencereler’ ve restorasyon piyasası için oldukça önemlidir.

Fixscreen® 100 EVO ürünü 4.00m (genişlik), 2.70 m(yükseklik) veya 3.00 m(genişlik) 3.50m (yükseklik) (10.8 m² ye kadar) ebatlarında üretilmiştir. Maksimum 6.00 m(genişlik) ve 2.70m’ye (yükseklik) kadar birleştirme yapılabilir.

Fixscreen® 150 ürünü 6.00 m genişlik veya 6.00 m yüksekliğe kadar (22 m²ye kadar) eşsiz bir ebat skalasında kullanılabilir. Kumaşlarının ve profillerinin geniş renk seçenekleri, Fixscreen® in eviniz veya şirketinizin mimarisine kusursuz uyum sağlamasını sağlar ve kendiliğinden keyifli bir yaşam ve çalışma ortamı yaratır.

Fixscreen için kullanılan tüm ürünler, %100 paslanmazdır. Sadece paslanmaz-çelik somunlar kullanılmıştır. Alüminyum profiller EN AW-6063 T66 alaşımından meydana gelmiştir. Profiller mümkün olan tüm renklerde sipariş edilebilir.

Fixscreen®Yararları

Fixscreen akıllı fermuar sistemi:
Permisan Perde Rüzgar-geçirmez bir perdeyi garanti ediyor.
Permisan Perde Fixscreen® Avrupa EN13561 (Rüzgar Direnci Sınıf 3) Standartları ile uyumludur.
Permisan Perde Rüzgarda dalgalanan ve yırtılan kumaş artık geçmişte kaldı.
Permisan Perde Buruşmaz
Permisan Perde Fermuar teknolojisi, pürüzsüz, buruşma yapmayan bir kumaş sağlar.
Permisan Perde Işığı kontrol edin:Fixscreen® güneş ışınlarını cam yüzeylere düşmeden engeller. Göz kamaşması ve istenmeyen yansımaları ortadan kaldırır. Bunu yaparken de dış mekan manzaranızla görsel teması kaybetmezsiniz. Dış mekan manzaranız önemlidir ve ürünlerimiz buna saygı duyar. Seçilen kumaş tipine bağlı olarak, değişik şeffaflık dereceleri ayarlanabilmektedir.
Permisan Perde Rüzgar Geçirmezlik: Rüzgar-geçirmez perde Rüzgara karşı test edilmiştir. Von Karman Akışkanlar Dinamiği Enstitüsü tarafından rüzgar tüneli testlerine tabi tutulmuştur. Von Karman Enstitüsü Rüzgar Tüneli Test Raporu (no. EAR0410). Test 150km/saat hızına kadar olan rüzgar hızlarını kapsar. Fixscreen® of 2000 x 2000 mm 120 km/saat hızına kadar olan rüzgarlarda herhangi bir sorun ortaya koymamıştır. Sonuç : Güneş koruma kumaşı, 80 km/saat hızından daha yüksek rüzgarlarda daraltılmalıdır. Kapalı konumdayken 80km/saate kadar garantilidir
Permisan Perde Enerjiyi ve ısıyı kontrol edin : Binayı güneş enerjisinden korumak ve ideal bir iç mekan iklimi yaratmak için özel olarak tasarlanmıştır. Fixscreen, istenmeyen ısının içeriye girmesini engelleyerek aşırı ısınmayı engellemeye yardımcı olur. Bu durum yaz aylarında soğutma ve klimaya harcanan kaynaklardan büyük bir tasarruf yapmanızı sağlar ve aynı zamanda kış aylarında yansımayı en aza indirgerken optimum miktarda ışığı içeri almanızda yardımcı olur. Seçilen kumaş tipine bağlı olarak, değişik ısı-dayanıklılığı dereceleri mevcuttur.
Permisan Perde Böcek geçirmez: Böceklerin istila etmesine olanak tanımadan evinizi yoğun bir şekilde havalandırmak artık mümkün. Yan kanal ve perde arasında herhangi bir açıklık yoktur ve buna ilaveten alt çıtadaki karartma şeridi, pervaz ile kusursuz bir bağlantı sağlar.
Permisan Perde Sessiz çalışma: Gürültüsüz çalışan bir alt çıtayı garanti ediyoruz.
Permisan Perde Kolay kullanım: Manuel veya otomatik çalışma özelliği

Fixscreen®Teknik Özellikleri
Permisan Perde Basınç Testleri : WTCB tesislerinde hasar testi.Güneş koruma materyalinin rüzgar direnci, NBN EN 1932 versiyon 2001 ile uyumlu, rüzgar tünelinde gerçekleştirilen bir test ile belirlenmektedir.Alçak ve yüksek basınçlar rüzgar tünelinde, güçlü bir pervane ve bu basınçları yaratmak için kullanılan otomatik valfler yardımıyla test edilir.WTCB Dayanıklılık test raporu (no. 651 XE823 CAR4139).335
Permisan Perde Sonuçlar: Basınç, 50 Pa seviyesinden başlayarak 600 Pa limitine kadar yükseltilmiştir. 600 Pa basınçta, fermuar yan kanallardan yırtılma olmadan çıkmıştır.

Gerginlik testleri:
Permisan Perde İzin verilen gerginlik Tmax = Fmax /W = 13.5 (kg/cm)z
Permisan Perde Fixscreen® simetrik fermuar prensibi
Permisan Perde 34 mm Alüminyum yan kanal
Permisan Perde PVC yan kanal

Çarpışma testi:
Permisan Perde Test: Bir top (1 kg) değişik yüksekliklerden perdenin üzerine bırakılır.
Permisan Perde Sonuç: Fermuar-yapısı bozulmadan kumaş yırtılır.
Permisan PerdeTestte kullanılan kumaş örneği: Fiberglas Sergé

Kumaş seçimi
Permisan Perde İç ve dış mekan kullanımı için tavsiye edilen ve piyasada mevcut tüm kumaşlar.
Permisan Perde Fixscreen® bakım gerektirmez.
Permisan Perde Pencere veya duvarlara(monte) kurulum imkanı. Aynı zamanda pencereler için, monte dirsek ile tutturulmuş (yerleşik) stor perdeli veya perdesiz modeller tercih edilebilir.
Permisan Perde Connect&Go Teknolojisi, Fixscreen 100EVO. ile kullanılabilir. Bu kumaşın sarıldığı tamburun, motorun ve kumaşın kurulum ve demontajını kolaylaştırır. Bu yeni teknoloji aynı zamanda sarım kasasının kolayca sabitlenmesini sağlar.
Permisan Perde 22 m² ye kadar geniş ebatlar
Permisan Perde Fixscreen® 1506 m genişlik veya 6 m yükseklik (22 m²ye kadar) boyutlarında üretilebilir.